Choroby

Brak porannej erekcji – czy to powód do zmartwienia?

Nie mam porannej erekcji – czy powinniśmy się z tego powodu zamartwiać?

Gdy śpi nasz organizm.

Większość mężczyzn zdrowych doświadcza jak najbardziej porannej erekcji. Niektórzy nawet całe swoje życie budzą się z nią. Jednak czasem się zdarza, że zjawisko to powoli zanika, a czasem nawet ustaje. Wielu mężczyzn się martwi brakiem rano wzwodu, mimo to bardzo rzadko podejmują oni decyzję o zgłoszeniu tego swojemu lekarzowi. Czy jest to jednak powód rzeczywiście do zmartwienia? O tym już za chwilę. Poranna erekcja to wzwód ostatni z całej serii wszelkich doznać, do jakich dochodzi właśnie w nocy. Najczęściej zdrowy mężczyzna w czasie snu przeżywa mniej więcej trzy wzwody, a czasem nawet jest ich pięć. Każdy się mniej więcej utrzymuje przed trzydzieści minut. Jest to stan naturalny. Jednak niektórych mężczyzn martwi to, że rano coraz rzadziej erekcji doświadczają. Po przespanej nocy mężczyźni erekcją łączą bardzo często z pełnym pęcherzem. Naukowcy jednak już dawno udowodniono, że oba zjawiska występują w sposób niezależny. Jednak wzwody poranne z pewnością towarzyszy fazie tak zwanej REM dnu. Wiąże się z pracą intensywniejszą serca. Przyczyn dokładnych jednak nie udało się ustalić. Właśnie w fazie REM zmienia się sama aktywność mózgu. Pojawiają się wtedy sny. Zdaniem badaczy niektórych nad ranem wzwodu świadczą o dobrym funkcjonowaniu oraz o zdrowiu organizmu męskiego. W związku z tym zanikanie tychże doznać dla mężczyzn jest wielkim problemem jak i także dużym powodem do zmartwienia. Pomimo to większość specjalistów stoi na danym stanowisku, że obecność czy też brak porannego wzwodu stanowić nie musi wyznacznika dysfunkcji organów czy też wyznacznika pracy prawidłowej.

Psyche czy też fizis?

Erekcje poranne zarówno występują u mężczyzn młodych jak i także u mężczyzn w sile wieku i dojrzałych. Naukowcy zgodnie dowiedli, że razem z upływem lat, wzwodu po przebudzeniu jednak zanikają. gdy się zgłosimy do lekarza z erekcyjnymi problemami, to na pewno zanim nam zapisze lek Kamagra czy też inny zada pytanie o poranne czy też nocne wzwody. Bardzo ważna jest także ich częstotliwość czy też natężenie. Jeśli jednak nam doskwiera brak erekcji nie tylko z rana, ale nastąpiło wygaśnięcie całkowite wzwodów, to podejrzewa się, że odpowiedzialne za to są fizyczne czynniki. Na ogół się wyklucza psychologiczne czy też emocjonalne podłoże tego problem. Jednak sam zanim wzwodów po nocy przespanej staje się bardzo dokuczliwy jak i także przysparza troski. Warto zasięgnąć opinii lekarza – to akurat jest bardzo ważne. Wszelkie skutki niedyspozycji sięgać mogą jeszcze głębiej. Wiemy doskonale, że brak erekcji porannych niekorzystnie może wpływać na czas oraz także na jakość snu.

Udajmy się do lekarza po radę jak i także po spokój wewnętrzny.

Zmiany z reguły, jakie się zauważa we wzwodach porannych nie wiąże się z przypadłościami poważnymi. Nie są także objawem impotencji. Jeśli przyjmujemy jakieś leki za zaburzenia erekcji (jak na przykład Kamagra) i mimo to zauważyliśmy zanim wzwodu z rana, to powinniśmy o tym właśnie powiedzieć lekarzowi prowadzącemu. Zdarza się także tak, że wywołują problem wszelkie medykamenty. Z kolei zaś leki na potencję jak Kamagra, które się aplikuje przed samym snem, nieraz przyczyniają się do erekcji intensywniejszych czy też wzniecają erekcję po nocy przespanej, ale jednak nie jest to reguła. Musimy pamiętać, że nie wolno pod żadnym pozorem zażywać wyłącznie preparatów, aby wywołać wzwód nad ranem. Dlaczego? Chociażby dlatego, że nie ma to zupełnie uzasadnienia medycznego. Gdy w swoich doświadczeniach porannych zaobserwujemy zmiany, to nie powinniśmy wpadać w panikę. brak wzwodu po nocy przespanej nie musi wcale świadczyć o funkcjonowaniu nieprawidłowym naszego organizmu. Musimy jednak zawsze poprosić o poradę specjalisty. Specjalista na pewno wykluczy przyczyny poważniejsze problemu. Co więcej lekarz specjalista także zdiagnozuje u nas czy nasze płciowe narządy właściwie działają. Winę być może za brak porannej erekcji ponosi jakaś błahostka. Lekarz jak najbardziej pomoże nam ją dokładnie ustalić jak i także wyeliminować. Co najważniejsze, to my odzyskamy zupełny spokój.

Niby skomplikowane.

Gdy zapoznajemy się z powyższym tematem, to na pewno dochodzimy do wniosku, że jest to wszystko niebywale skomplikowane. Co jak co, ale powinniśmy wiedzieć, że jest to wszystko wyłącznie teoria. Gdy zapoznamy się z teorią, to na pewno będzie nam łatwiej później odnaleźć się w prawdziwym życiu oraz w sytuacjach kłopotliwych i wymagających od nas podjęcia jakiś kroków. Najważniejsze jest to, aby się nie obawiać wizyty u lekarza. Co jak co, ale mogą się problemy te wydawać wstydliwe, ale nie powinny być tak przez nas odbierane. Na pewno na lekarzy doświadczonym nasze problemy nie robią zbyt dużego wrażenia. Ma on całe mnóstwo pacjentów i z tymi problemami jest jak najbardziej zapoznany. Jednak musi oczywiście do każdego pacjenta pochodzić indywidualnie. Nie robią one jednak na lekarzu wrażenia i nie będą nas oceniać. Co to to nie.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]