Choroby

Czy nerwica może wpłynąć na erekcję?

Czy nerwica ma wpływ na erekcję?

Wielu mężczyzn w dzisiejszych czasach ma problemy z erekcją. U wielu mężczyzn ma ona podłoże stricte psychogenne. Na pewno w pierwszej kolejności należy się zdecydować na wizytę u seksuologa. W ogóle nie powinniśmy się jej obawiać. Często seksuolodzy wychodzą z założenia, że najważniejsza jest zasada – im więcej w naszej głowie, tym mamy mniej w naszych spodniach. Podanie leku jak na przykład Kamagra daje duże efekty. Wielu mężczyzn także udaje się do psychoterapeuty. Psychoterapeuta może stwierdzić, że mamy na przykład lęki czy też nerwicę. Co w takiej sytuacji? Czy na pewno nerwica może mieć wpływ na męską erekcję? Za momencik na pewno się o tym dowiemy… Każdy przecież mężczyzna chce bez przyjaciółki w postaci leku Kamagra potrafić odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny. Mężczyźni są jednak w przysłowiowej kropce. Nie mają pojęcia czy poszukać dobrego psychologa, seksuologa czy też jeszcze innego lekarza.

Rozwiązanie leków czy też nerwicy…

Wizyta u psychoterapeuty czy też u psychologa, pomoże znacznie pomóc w rozwiązaniu wszelakich leków czy też w innym zakresie nerwicy, niżeli seksuologicznym. Terapia taka pozytywnie jednak może wpłynąć na nasze seksualne życie. Jeśli zauważamy u siebie lęki czy też nerwowość w życiowych codziennych sytuacjach czy też sytuacjach społecznych, to powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności pracą nad lękami. Takie postępowanie może skutkować rozwiązaniem problemów w przyszłości jeśli chodzi o seksualne problemu. Jednak zdarza się tak, że osoby, które ukończyły psychoterapię w ramach różnych społecznych leków, już nie potrzebują stricte terapii seksuologicznej. Może się okazać, że żadna Kamagra nie będzie już nigdy potrzebna, ponieważ, bo stan seksualny chorej osoby ulegnie dużej poprawie. Na pewno proponuje się odbycie terapii krótkoterminowej. Chodzi o terapię poznawczą jak i także behawioralną. Poleca się tą właśnie metodę, ponieważ sama terapia trwa bardzo krótko. Jest ona nastawiona na rozwiązanie danego problemu.

Gdzie jest stosowana ta terapia?

Metodę tą ponadto stosuje się także w terapii seksualnych zaburzeń. To ona uczy właśnie technik, które pomagają na obniżenie lęku czy też napięcia. Panowie mogą w większości stosować je także po zakończeniu terapii. Dopiero po zakończeniu terapii tej proponuje się podjęcie specjalnej terapii u seksuologa psychologa. Chodzi o to tylko wtedy, kiedy problemy erekcyjne będą się nadal pojawiać. W zasadzie to wyłącznie psycholog seksuolog ma przygotowanie odpowiednie do prowadzenia terapii seksualnych zaburzeń. Gdy ma dojść do stosunku i właśnie w tym momencie pojawia się stres, to mężczyźni się sami nakręcają (w negatywnym sensie). Stres staje się coraz bardziej silniejszy razem z kolejnymi próbami nieudanymi. Wówczas się pojawia bardzo błędne koło. Problemy z erekcją powodują u mężczyzn niepokój, który się zwiększa przy próbach kolejnych, które także są nieudane. Kolejne napięcie występuje gdy podchodzimy do tego w ten sposób, że znowu się nam nie udało.W terapii poznawczej oraz w terapii behawioralnej uznaje się uczucia określane w konkretnej sytuacji, poprzedzają je właśnie myśli, które wywołują tą sytuację. Taką sytuacją najczęściej jest seksualne zbliżenie. To zbliżenie podlega ocenie i to natychmiastowej. U mężczyzn w głowie pojawia się cały szereg oceniających myśli. Przykład jest na przykład przekonanie, że gdy dojdzie już do zbliżenia, to na pewno nie będziemy mieli erekcji. Tego rodzaju myśli znacznie wpływają na samopoczucie danego mężczyzny. Chodzi o:

– zachowanie,

– fizjologiczne reakcje ciała,

– emocje.

Oczywiście emocjami dominującymi będzie na pewno lęk. Reakcja ciała jest brakiem erekcji. Jednak może to także być trzęsienie się rąk, pocenie się, napięcie wszystkich mięśni czy też suchość w ustach. To zachowanie powoduje najczęściej rezygnację ze współżycia. Terapeutyczna praca się koncentruje na analizie automatycznych myśli jak i także na przekonaniach, które kryją się zazwyczaj za myślami tymi. Każdy mężczyzna, który identyfikuje się z powyższymi powinien zacząć nad sobą ostrą pracę. Warto zająć się w pierwszej kolejności terapią lękowych zaburzeń. Chodzi o takie, które nie są w żaden sposób związane z seksualnością. Później gdy już doskonale znamy metody, które są stosowane w terapii, warto się skoncentrować na problemach, które dotyczą już stricte zaburzeń erekcyjnych. Każdy mężczyzna oczywiście ma problemy innego rodzaju. Najczęściej na każdego działa zupełnie coś innego, a więc jak najbardziej możemy powiedzieć, że musimy wszystkie możliwości wykorzystać właśnie na sobie. Mamy tutaj do czynienia troszkę z terapią prób oraz błędów. Jak najbardziej jednak powinniśmy nie bać się prób. Jak nie za pierwszym razem, to już za kolejnym na pewno nam się uda pozbyć tego jakże wstydliwego problemu, który nie raz nie pozwala nam normalnie funkcjonować oraz spać. Pamiętajmy, że robimy to dla siebie, ale także dla naszej partnerki, żony czy też ukochanej.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]