Choroby

Czy otyłość ma wpływ na potencje?

Otyłość jest nazywana chorobą cywilizacyjną. Pomimo dużej świadomości społeczeństwa na temat zdrowego żywienia i dobroczynnego działania aktywności fizycznej na nasz organizm, wciąż wielu osobom brakuje motywacji, by zacząć uprawiać jakiś sport i zadbać o swoje zdrowie. Nadwaga i otyłość niosą ze sobą przykre konsekwencje i prowadzą do wielochorobowości. Są przyczyną powstawania cukrzycy typu II, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, zawałów, chorób układu ruchu, czy zwyrodnień kręgosłupa. Dodatkowo u mężczyzn mogą powodować zaburzenia potencji.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu przez doc. Pawła Bogdańskiego pokazują że 8 na 10 panów, których dotyczył problem z erekcja miało nieprawidłową masę ciała. Problem ten jest często powiązany z chorobami współistniejącymi z otyłością i nadwagą.

 Miażdżyca

Złogi cholesterolu odkładają się w naczyniach krwionośnych. Wpływają negatywnie na wszystkie naczynia krwionośne, nie tylko te duże położone w okolicach serca, ale również te małe rozsiane po całym organizmie człowieka. Jaki wpływ ma to na potencje? Naczynia krwionośne doprowadzające krew do prącia są bardzo małe. Ich wielkość waha się od 1 do 2 mm. Nawet niewielkie ich uszkodzenie może spowodować, że do prącia nie zostanie dostarczona odpowiednia ilość krwi. A co za tym idzie mężczyzna otyły może mieć problem z erekcja i utrzymaniem wzwodu

Problemy hormonalne

U otyłych mężczyzn wraz ze wzrostem wagi, zmniejsza się stężenie testosteronu – hormonu odpowiedzialnego za popęd płciowy i funkcje seksualne.

Problemy natury psychicznej

Wielu mężczyzn borykających się z dodatkowymi kilogramami cierpi na brak pewności siebie. Marna kondycja psychiczna wpływa negatywnie na potencje. Dodatkowo brak wsparcia u partnerki i brak akceptacji siebie może dodatkowo spotęgować problem.

Palenie papierosów

Nikotyna wpływa negatywnie na naczynia krwionośne. Zwęża naczynia krwionośne i utrudnia przepływ krwi. Może być przyczyną zaburzeń erekcji. Działa przeciwstawnie do sildenafilu – substancji zawartej w preparatach wspomagających erekcję. Papierosy również przyczyniają się do rozwoju miażdżycy i zwiększają ryzyko zawałów serca. Nikotyna ma również wpływ na zmniejszenie stężenia testosteronu u mężczyzn. Szkodliwy wpływ papierosów na cały organizm może być nawet przyczyną impotencji.

W jaki sposób można sobie pomóc?

W takim wypadku można zasięgnąć pomocy specjalisty, albo skorzystać z bogatej oferty suplementów diety i leków, których zadaniem jest wspomaganie potencji. Jest wiele możliwości wyboru. Poczynając od naturalnych wyciągów z pestek dyni, kończąc na substancjach chemicznych wydawanych na receptę. Dużą popularnością cieszy się sildenafil, jest to substancja czynna wielu preparatów obecnie dostępnych bez recepty pod nazwą handlową Kamagra . Jej działanie opiera się na usprawnieniu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i dzięki temu umożliwia osiągnięcie wzwodu. Przez długi okres czasu substancja ta była dostępna jedynie na receptę, także możemy mieć pewność, że będzie skuteczna. Kamagra wspomaga potencję, lecz należy pamiętać, że nie usunie przyczyny problemu. Aby pozbyć się kłopotliwej dolegliwości i zminimalizować ryzyko wystąpienia wielu chorób należy znormalizować swoją masę ciała.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]