Choroby

Czy psychoterapia może pomóc?

Czy psychoterapia pomóc może na problemy z zaburzeniami potencji?

Zaburzenia potencji, a więc impotencja….

Zaburzenia potencji męskiej są powszechnie znane jako impotencja. Problem ten dotyka średnio mniej więcej jednego na dziesięciu mężczyzn w grupie wiekowej dwadzieścia jeden, a siedemdziesiąt pięć lat. Problemy z potencją są utożsamiane z zaburzeniami u mężczyzn wzwodu. Światowa Organizacja Zdrowia zastąpiła właśnie termin impotencja pojęciem w dokładniejszym ujęciu medycznym jakim są właśnie zaburzenia erekcyjne. Musimy jak najbardziej pamiętać, że o wszelkich zaburzeniach mówić możemy dopiero wtedy, gdy problemy z potencją zdarza się podczas płciowego współżycia wielokrotnie. Podczas seksualnych kontaktów epizodycznie, a szczególnie, gdy im towarzyszy zmęczenie czy  też stres – problem właśnie ze wzwodem jest najczęściej normalnym zjawiskiem. Punkt wyjścia podejmowanie kroków jakichkolwiek, aby zlikwidować problemy erekcyjne musi być wizyta u lekarza urologa czy tez u lekarza seksuologa. Lekarze ci zdiagnozują przyczynę jak i także zleci leczenie odpowiednie.

Jaki jest wpływ psychiki na wszelkie problemy z potencją?

Problemy z zaburzeniami potencji niemal w osiemdziesięciu procentach przypadku swoje źródło mają właśnie w ludzkiej psychice. Problem z potencją obecnie ma jeszcze więcej mężczyzn. Nie jest to w ogóle zaburzenie, które przypisane jest dla mężczyzn w starszym wieku. W problemie o psychicznym podłożu sam mechanizm erekcji jest po prostu zablokowany bez względu czy doszło do fizycznych urazów czy też organicznych chorób. Właśnie przez to brak erekcji wystąpić może u zdrowego jak i także u młodego mężczyzny. Erekcja jest symbolem męskości oraz zdrowia, dlatego właśnie jej brak u mężczyzn powoduje niepokój, lek, a w przypadkach skrajnych nawet depresję czy też emocjonalny kryzys. Sytuacje, które powodują problemy z zaburzeniami potencji o psychogennym podłożu to:

– lęk przed jakimiś sytuacjami, na przykład niechcianą ciążą, zarażeniem HIV,

– zaniżone samoocena, kompleksy, obawa przed kompromitacją,

– wyparte oraz ukryte homoseksualne skłonności,

– jakieś niezrozumienie w związku, na przykład kłótnie, nadmierna kontrola, nadopiekuńczość, brak zaufania, ciągła kontrola, zdrada, nieuświadomione urazy czy też monotonia w seksualnej sferze.

Co wiemy o psychoterapii?

Psychoterapia to terapia, która się rozpoczyna od wywiadu dokładnego. Należy także wypełnić kilka psychotestów oraz odpowiedzieć na pytania standardowe. Bardzo często w sam proces terapii jest angażowana partnerka, która zapewnić może dodatkowy komfort mężczyźnie oraz wpłynąć na dużą otwartość podczas spotkań. Rozmowa szczera o problemach znacznie wzmacnia relacje wzajemne. Właśnie dlatego psychoterapia może czy też powinna być łączona z pozostałymi metodami farmakologicznymi leczenia. Celem głównym psychoterapii jest na pewno przywrócenie seksualnej sprawności mężczyzny przez dotarcie do samych przyczyn tychże zaburzeń. Najważniejsze jest także to, aby podczas leczenia każdy z mężczyzn się otworzył. Tylko i wyłącznie dzięki temu pokona wszelkie bariery, rozwiąże wewnętrzne konflikty oraz przełamie mechanizmy wadliwe zachowania jak i także reakcji na sytuacje, które są związane z różnego rodzaju zaburzeniami wzwodu. Dodatkowo podczas terapii jest prowadzona praca nad odbudowaniem poczucia wartości czy też wyrobienia oczekiwań realnych, które są związane z seksualnym życiem. Podczas leczenia jest także prowadzona praca, aby odbudować poczucie własnej wartości czy też wyrobienia realnych w sobie oczekiwań, które są związane z seksualnym życiem. Podczas leczenia przechodzi się przez kolejne etapy. Pozwalają one na kompleksowe podejście jak i także na eliminację problemu. Terapeuta przekazuje wszelkie informacje na temat zaburzenia. Do tego wyjaśnia na czym cały proces będzie polegał. Zostaje przeprowadzana także praca, aby likwidować lęk, który dotyczy seksu czy też seksualnych zachowań. Do tego dochodzi także modyfikacja wadliwych schematów. Poza tym mężczyzna czy też mężczyzna razem ze swoją partnerką się uczy rozwiązywania wszelkich problemów pojawiających się w związku. Do tego mają oni szansę na pogłębienie relacji oraz zwiększenie zaufania. Faza końcowa terapii wszelkich problemów z potencją polega na niczym innym jak na zapobieganiu wszelkich nawrotów. Zaburzenia erekcyjne dla mężczyzn cały czas są problemem bardzo wstydliwym. Nie szuka on w związku z tym pomocy fachowej. Jest to bardzo duży błąd. Obecnie medycyna w naprawdę wielu przypadkach pomaga. Szukanie jednak rozwiązań na własną rękę, nie zawsze kończy się pozbyciem problemu. Jest całkiem inaczej. Problem się wręcz pogłębia i do tego dochodzi coraz większa frustracja. Farmakologiczne środki mają głównie zastosowanie na organicznym tle. Właśnie dlatego ich stosowanie samodzielnie nie pomoże, gdy samo podłoże jest w ogóle psychogenne. Oprócz tego w przypadku tego problemu sprawdzi się zasada, że im zwlekanie dłuższe z samym podjęciem leczenia, tym czas oczekiwania na sam rezultat jest nieco dłuższy. Czasem musimy sięgnąć po lek Kamagra. Kamagra może się okazać dużo lepsza od psychoterapii, a do tego Kamagra może zacząć działać już po piętnastu minutach.

Czy na problemy z potencją może pomóc psychoterapia?

Skala tego problemu.

Zaburzenie seksualnej potencji znane jest powszechnie jako impotencja. Problem ten dotyka mniej więcej jednego na dziesięć mężczyzn. Są to osoby w wieku dwudziestu jeden do siedemdziesiątego piątego roku życia. Problem z potencją utożsamiany jest z zaburzeniami wzwodu. Światowa Organizacja Zdrowia impotencję (termin) zastąpiła pojęciem medycznym znacznie dokładniejszym. Chodzi o zaburzenia erekcji. Pamiętać należy, że o wszelkich zaburzeniach mówi się dopiero, gdy problem z potencją się zdarza wielokrotnie podczas płciowego współżycia. W czasie kontaktów seksualnych epizodycznych, a już szczególnie, gdy towarzyszy nam zmęczenie czy też stres, to problem jak najbardziej jest normalnym zjawiskiem. Punktem wyjścia jest likwidacja wszelkich problemów z erekcją przy pomocy wizyty u seksuologa czy też u urologa. Lekarz dokładnie zdiagnozuje przyczynę oraz zaleci nam leczenie odpowiednie.

Jak psychika wpływa na problem z potencją?

W niemal osiemdziesięciu procentach problemy z potencją mają źródło dokładnie w psychice. Problemy z potencją obecnie ma coraz więcej panów. Nie jest to w żadnym wypadku zaburzenie, które jest przypisane do wieku starszego. W problemie o czysto psychicznym podłożu mechanizm erekcji jest dokładnie blokowany obojętnie czy doszło do fizycznych urazów lub też organicznych chorób. W związku z tym brak erekcji wystąpić może nawet u zdrowego oraz także u młodego mężczyzny. Erekcja jest symbolem męskości jak i także zdrowia. W związku z tym jej brak powoduje lęk u mężczyzny, depresję, kryzys emocjonalny czy też niepokój. Sytuacje, które powodują problemy z zaburzeniami potencji o psychogennym podłożu to:

– kompleksy, obawa przed kompromitacją, zaniżona samoocena,

– lęk przed jakimiś konkretnymi sytuacjami, na przykład ciążą niechcianą,

– wyparte oraz ukryte homoseksualne skłonności,

– nieporozumienie w związku jak na przykład: nadmierna kontrola, częste kłótnie czy też brak zaufania.

Co musimy wiedzieć o psychoterapii?

Tego typu psychoterapia zawsze się rozpoczyna od wywiadu dokładnego. Musimy wypełnić kilka psychotestów oraz także odpowiedzieć na pytania standardowe. Bardzo często w tym procesie angażowana jest także partnerka. To może zapewnić danemu mężczyźnie komfort dodatkowy. Także może to mieć wpływ na otwartość podczas tego rodzaju spotkań. Rozmowa szczera o problemach na pewno wzmacnia relacje. W związku z tym psychoterapia łączona powinna być z innymi metodami leczenia jak na przykład farmakologicznymi (przyjmowanie leku Kamagra, Viagra). Celem głównym psychoterapii jest przywrócenie seksualnej sprawności. Dziać się to będzie przez dotarcie do samych przyczyn zaburzeń. Ważne jest także to, aby podczas leczenia mężczyzna się otworzył, ponieważ będzie dzięki temu w stanie pokonać bariery. Uda się także rozwiązań konflikty wewnętrzne oraz przełamać mechanizmy wadliwe. Podczas terapii jest prowadzona praca nad odbudowaniem poczucia wartości własnej oraz także wyrobienia realnych oczekiwań związanych z seksualnym życiem. Podczas leczenia przechodzi się kolejne z etapów. Pozwalają one na podejście kompleksowe oraz eliminację problemu. Terapeuta przekazuje wszelkie informacje dotyczące zaburzenia. Wyjaśnia dokładnie na czym polegać będzie proces leczenia. Zostaje także przeprowadzona praca, aby zlikwidować lęk dotyczący seksualnych zachowań oraz seksu.

Czego nauczy się mężczyzna?

Oprócz tego wszystkie co powyżej także mężczyzna samodzielnie czy też ze swoją partnerką uczy się w miarę konstruktywnego rozwiązywania wszelkich problemów w samym związku jak i także sposób na pogłębienie relacji oraz również zwiększenie zaufania wzajemnego. Faza końcowa terapii polega na zapobieganiu nawrotów. Zaburzenia erekcyjne dla mężczyzny są problemem wstydliwym. Często nie szuka on pomocy fachowej. Jest to naprawdę bardzo duży błąd. Obecnie medycyna w przypadkach wielu jest nam w stanie pomóc. Szukanie jakiś rozwiązań na własną rękę kończy się nierzadko pogłębieniem problemu oraz jeszcze większą naszą frustracją. Farmakologiczne środki mają zastosowanie w zaburzeniach, które występują na organicznym tle. W związku z tym ich stosowanie samodzielne nie pomoże gdy samo podłoże jest psychogenne. Oprócz tego w przypadku problemów tego typu zdecydowanie się sprawdza zasada, że im zwlekanie dłuższe, tym musimy się liczyć z czasem oczekiwania znacznie dłuższym na jakiś rezultat terapii podjętej. Oczywiście możemy także podjąć się zażywania leków jak na przykład Kamagra. Nie musimy się obawiać jakiś skutków ubocznych. Są one niesamowicie łagodne, co jest dla nas bardzo dobrą wiadomością. Kolejna dobra wiadomość, to fakt że nie musimy się obawiać ceny leku Kamagra. Jest ona niezmiernie przystępna i jak najbardziej nam ona odpowiada. Co jak co, ale naprawdę odpowiada nam to niezmiernie. Nie ma co się dziwić, że wielu mężczyzn wybiera właśnie Kamagrę, a nie Viagrę, której cena może nas zwalić z nóg. Zapamiętajmy sobie to dokładnie i pamiętajmy o tym przy wizycie u lekarza.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]