Diety

Dieta na potencję – co jeść na lepszą erekcję?

Sprawność seksualna ma dla każdego mężczyzny ogromne znaczenie. Współżycie z partnerką jest jednym z warunków udanego, szczęśliwego związku. Dlatego warto dbać o swoją potencję. Czasami jednak może się zdarzyć, że u mężczyzn pojawią się problemy z erekcją. Warto wtedy zastanowić się, co może być ich przyczyną oraz działać jak najszybciej w kierunku naprawy tego typu problemów.

Skąd biorą się kłopoty z erekcją

Przyczyny kłopotów z erekcją mogą być różne. Bardzo często wynikają one ze starzenia się organizmu. Mężczyźni nieco starsi, częściej zgłaszają problemy z potencją. Jednak młodszym panom także mogą przytrafić się kłopoty. W dzisiejszym świecie wszyscy ludzie żyją bardzo szybko, są zabiegani i zapracowani. Bardzo często ludzie nie mają czasu na zwyczajne ludzkie czynności, takie jak chociażby jedzenie. Pamiętajmy, że odpowiednia dieta, regularne spożywanie dobrze dobranych posiłków, jest jednym z warunków utrzymania zdrowia. Mając kłopoty z potencją, można wspomagać się tabletkami na potencję, takimi jak Kamagra. Jednak trzeba przede wszystkim wrócić do zdrowej diety.

Co szkodzi na potencję

Źle dobrana dieta może wpływać na powstawanie różnych chorób, w tym problemów z potencją. Jest wiele różnych artykułów i posiłków, które negatywnie wpływają na męską potencję. Oto główne produkty, które mogą powodować kłopoty z erekcją:

  • alkohol – jego spożywanie sprawia, że naczynia krwionośne ulegają powiększeniu, co uniemożliwia zatrzymanie krwi w prąciu.
  • ser żółty – posiada sporo tłuszczu, który szkodzi układowi krążenia człowieka.
  • parówki – zawierają wiele tłuszczu oraz sztucznych dodatków, które negatywnie wpływają na potencję.
  • szybkie dania – tak zwane fast-foody, mają w sobie szkodliwe tłuszcze oraz inne składniki, których spożywanie może odbić się na potencji męskiej.

Cukry są bardzo szkodliwe

Negatywny wpływ na potencję ma także spożywanie zbyt dużej ilości cukru. Codziennie wiele osób spożywa różne słodycze, napoje, które naszpikowane są cukrem. Spożywanie zbyt dużej ilości cukru może spowodować zachwianie równowagi pomiędzy estrogenem oraz testosteronem, co spowodować może problemy z osiąganiem erekcji.

Co powinna zawierać dieta na potencję?

  • Nienasycone kwasy tłuszczowe są jednym z najważniejszych składników, które mają wpływ na potencję. Substancje te znajdziemy głównie w rybach, orzechach, czy nasionach.
  • Cynk powoduje wzrost libido. Spożywając cynk, wzrasta poziom testosteronu. Produkty zawierające cynk, to owoce morza, ryby, pestki, orzechy, produkty z pełnego ziarna.
  • Witamina D, którą można pozyskać opalając się na słońcu. Jest istotnym składnikiem organizmu człowieka. Warto mieć odpowiednią ilość tej witaminy. Produkty, które ją zawierają to jajka, tłuste ryby. Oczywiście receptą na zwiększenie poziomu tej witaminy jest także opalanie się w słoneczne dni.
  • Selen to ważny składnik diety na potencję. Jest on przeciwutleniaczem, zwiększa odporność organizmu człowieka. Żeby dostarczyć selen do organizmu należy jeść ryby, skorupiaki, grzyby, czosnek, nasiona roślin strączkowych.
  • Cholina wpływa na część neuroprzekaźników w mózgu. Odpowiednia jej ilość wspomoże popęd mózgowy. Znajdziemy ją w jajkach, zarodkach pszenicy, wątróbkach.
  • Tyroksyna jest hormonem, który wydziela tarczyca. Jest odpowiedzialna za witalność i sprawność seksualną mężczyzn, Tyroksyna występuje w rybach, w razowym pieczywie.

Dieta ma ogromny wpływ na potencję. W razie kłopotów z osiągnięciem erekcji, można oczywiście wspomagać się lekami, takimi jak Kamagra. Pamiętajmy jednak, że kluczem do odzyskania sprawności seksualnej może być stosowanie odpowiedniej diety.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]