Diety

Dieta na potencję – jakie pokarmy wzmacniają popęd płciowy?

Popęd seksualny

Libido, zwane też pędem płciowym lub popędem seksualnym jest to psychiczna forma żądzy wywodząca się z głębi organizmu mająca na celu zaspokojenie potrzeb seksualnych. Czynniki motywujące popęd seksualny uwarunkowane są biologicznie i powodują takie formy zachowania, których celem jest zaspokojenie potrzeb erotycznych. Pojęcie te wprowadził Zygmunt Freud, który uważał, że libido jest to specyficzna energia życiowa, seksualna, która niestety walczy z powszechnie przyjętymi normami społecznymi.

Libido u kobiet i mężczyzn.

Kobiety i mężczyźni mają rożny pęd płciowy, który zmienia się wraz z wiekiem. Panie największy popęd seksualny mają około 30 roku życia, zaś panowie w tym wieku są mniej entuzjastyczni. Mężczyźni mają wzrost libido w okresie 18 – 20 lat oraz przeżywają tak zwaną „drugą młodość” w wieku przekraczającym 40 lat. Niestety kobiety wraz z menopauzą, czyli okresem, w którym nie wystąpiła miesiączka od około roku., tracą zainteresowanie seksem, ale z pomocą idzie im terapia hormonalna. Panowie za to zaczynają mieć problemy z impotencją, czyli brakiem erekcji pomimo zadowalającej gry wstępnej lub podniecenia, ale tu wychodzi naprzeciw medycyna w postaci leków tj. Kamagra, produkt ten ma za zadanie poprawić kurację zaburzeń erekcji poprzez lepsze transportowanie krwi do prącia dzięki czemu jest możliwe osiągnięcie wzwodu.

Co jeszcze pomoże wzmocnić popęd seksualny?

Poza wspomnianą już Kamagrą i innymi specyfikami farmakologicznymi są również odpowiednie diety. Nie bez powodu mówi się „przez żołądek do serca”. Trzeba pamiętać, że to żywność jest źródłem wielu minerałów oraz składników dodającym energii i zaostrzającym apetyt erotyczny. Jeśli mężczyzna cierpi na potencję ważne jest by w jego dietę wprowadzić duże ilości białka – to ono dodaje wigoru. Dania złożone z serów, chudego twarogu czy nawet podane mleko do picia zapewniają zwiększone produkowanie testosteronu. W jadłospisie mężczyzny powinny znaleźć się również produkty z pełnego ziarna. Potrawy zawierające ryż, czy kaszę dostarczają duże ilości witamin z grupy B, które znacząco wpływają na obniżenie się stresu. Raz na jakiś czas można zaproponować dania, które zawierają groszek, soczewicę czy fasolę szparagową, są one źródłem składników odpowiedzialnych za powstanie acetylocholiny, która jest jednym z neuroprzekaźników związanych z aktywnością seksualną. Dodatkowo można urozmaicić potrawy w produkty bogate w witaminę E, którą nazywa się „witaminą płodności”. Aby pobudzić swojego partnera można podawać mu pestki z dyni, czy słonecznika, zawierają one znaczącą ilość cynku, który również podnosi poziom testosteronu.

Afrodyzjaki na potencję.

Znane z rozbudzania wszystkich zmysłów oraz poprawiające zdolności seksualne potrawy, które już od wieków cieszą dużą popularnością. Usłyszeć o nich można w wielu opowieściach i mitach, w których Boginie uwodziły Herosów, lub służące – władców. Afrodyzjaki są to substancje zawarte w konkretnych produktach, a najpopularniejsze to oczywiście owoce morza, czyli ostrygi i krewetki, które zawierają duże ilości cynku, fosforanu i potasu. Zamiennikiem ich mogą być otręby lub słonecznik. Dodatkowo przyprawy które zaliczamy do afrodyzjaków to gałka muszkatołowa oraz imbir, które w średniowieczy były stosowane jako środek na potencje i wspomagały ukrwienie narządów płciowych. Afrodyzjakami mogą być również owoce tj. arbuz, czy brzoskwinia, które są nazywane naturalną viagrą.

 

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]