Choroby

Dlaczego cukrzyk może mieć problemy z potencją? Jak sobie radzić?

Zaburzona potencja jest jednym z najczęściej pojawiających się u cukrzyków – zarówno tych, którzy chorują na cukrzycę typu 1, jak i typu 2 problemem. Przekłada się to na niemożność osiągnięcia satysfakcji seksualnej w związku i jeszcze większych niż byśmy przypuszczali komplikacji. Na nasze szczęście, cukrzyca, jeśli leczona, nie zagraża w większym stopniu naszemu życiu i zdrowiu. Duża liczba dostępnych metod pozwoli skutecznie przywrócić sprawność seksualną i odzyskać szczęście ze wspólnego pobytu w sypialni.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to termin, który odnosi się do zbioru różnych chorób wpływających w negatywny sposób na metabolizm glukozy i cukru przez nasz organizm. Glukoza będąca niezbędnym składnikiem pełni funkcję paliwa mózgu. Jest także niezbędna do prawidłowego odżywienia komórek składających się na mięśnie i tkanki naszego ciała.

Przyczyny cukrzycy są zależne od jej typu. Niezależnie od tego na, którą choruje pacjent, prowadzi do nadmiaru lub niedoboru cukru we krwi, przyczyniając się do przeróżnych problemów zdrowotnych. Do niewyleczalnych należy cukrzyca typu 1 i cukrzyca typu 2. Typ 2 i początkowe stadium rozwoju cukrzycy typu 1, na początku nie wykazują wyraźnych objawów. Typ 1 objawia się praktycznie natychmiastowo i niesie ze sobą większe spustoszenie.

Dlaczego chorujemy na cukrzycę?

Na cukrzycę typu 1 chorujemy głownie ze względu na wrodzony brak odporności, podatność na różne infekcje i wirusy. W przypadku typu 1 masa ciała nie jest brana pod uwagę jako czynnik ryzyka. Jest spowodowana głównie przez nieodpowiednio ze sobą współgrające czynniki genetyczne i środowiskowe. Inaczej jest w sytuacji, gdy zapadamy na cukrzycę 2 – zachodzi dopiero wtedy, gdy nasze komórki całkowicie uodparniają się na działanie insuliny, uniemożliwiając transfer glukozy do komórek. W obiegu krwi zaczyna się gromadzić nadmiar glukozy.

Czynniki ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2 obejmują głównie:

 • wiek,
 • rasę,
 • historię chorób w rodzinie,
 • nadwagę, a w szczególności otyłość,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • podwyższony poziom trójglicerydów,
 • obniżony poziom frakcji cholesterolu HDL.

W jaki sposób cukrzyca wpływa na stan męskiej potencji?

Cukrzyca w męskim, jak i kobiecym organizmie sieje spustoszenie. Pomimo leczenia, chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Im słabiej kontrolujemy poziom cukru we krwi i dbamy o poprawienie swojego stanu zdrowia, tym gorzej funkcjonują poszczególne organy i narządy. Do najbardziej charakterystycznych objawów cukrzycy warto zaliczyć:

 • przewlekłe problemy z układem sercowo-naczyniowym,
 • uszkodzenia nerwów, nerek, tkanek i gałek ocznych,
 • pogorszenie stanu cery i skóry,
 • zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę alzheimera,
 • depresję.

Problemy z potencją z zazwyczaj wynikiem nałożenia się na siebie pozostałych objawów klinicznych cukrzycy. Osłabiony przepływ krwi wraz z silnymi wahaniami cukru i pogorszonym nastrojem, wpływa na zmniejszenie libido i potencji. Swoją rolę odgrywają tutaj również leki, jakie przepisał nam lekarz do leczenia cukrzycy.

Metody na poprawienie swojej sytuacji

Aby odzyskać możliwość długotrwałego wzwodu i wysokiej potencji, zaburzona w wyniku tej przewlekłej choroby gospodarka insulinowa i hormonalna, musi zostać przywrócona co najmniej do stanu pozornej homeostazy.

Istnieje kilka możliwości, które pozwolą nam na poprawienie swojej sytuacji. Najłatwiej będzie skonsultować się z lekarzem i zadać mu kilka pytań:

 • jak wybrane leki mogą wpływać na potencję,
 • co możemy zrobić, aby podnieść swoje zainteresowanie płcią przeciwną w danym przypadku,
 • czy istnieje szansa, że na nasze zdrowie wpływa coś innego aniżeli sama cukrzyca.

Jeśli okaże się, że nasz stan przez lata pogorszył się na tyle iż nie jesteśmy w stanie sobie poradzić bez tzw. “niebieskiej tabletki”, możemy wspomóc się preparatem Kamagra. To ekonomiczna i dostępna bez recepty alternatywa dla Viagry, która w składzie zawiera cytrynian sildenafilu. Może być stosowana u osób, które mają średnie problemy z potencją na tle cukrzycy. Powinny uważać osoby z poważnymi zaburzeniami ciśnienia krwi i stosujące leki mogące wspólnie powodować niepożądane reakcje.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]