Seks problemy

Gdy libido zasypia

Co to jest libido?

Libido, czyli inaczej popęd seksualny, to nic innego jak uczucie potrzeby zaspokojenia potrzeb seksualnych. Libido nigdy nie jest stałe. To, jak jest silne, zmienia się z czasem, zależy od wieku, od sytuacji i kondycji psychicznej człowieka. Bardzo silny związek z okresem dojrzewania. W późniejszych latach jest to kwestia bardzo indywidualna.

Czym się różni libido u mężczyzn i kobiet?

W przypadku mężczyzn najważniejsze są bodźce, aby czuli oni potrzebę zbliżenia. U wielu mężczyzn nie ma większych problemów z odbyciem stosunku, jeśli już się pojawiają na przykład problemy z erekcją, wystarczy, że wezmą tabletkę taką jak Kamagra. A co w przypadku kobiet? U kobiet nie wystarczą same bodźce jak u mężczyzn. Aby kobieta poczuła, że ma ochotę na seks, muszą towarzyszyć dodatkowo odpowiednie aspekty psychiczne. Gdy u kobiety zmienia się nastawianie i libido spada, nie ma możliwości, aby zadziałać tak prosto, jak u mężczyzn.

Kiedy może spaść libido u kobiety?

Takich sytuacji może być wiele. Dużo zależy tu od stanu psychicznego oraz postrzegania własnej siebie. Wpływ ma też to, jak mężczyzna traktuje kobietę oraz jaki ma do niej stosunek. Spadek libido najczęściej występuje w sytuacjach takich jak poniższe przykłady:

Hormony – Za spadek libido u kobiet, najczęściej winne są hormony. To one mają główny wpływ na ogólne zachowanie i samopoczucie kobiety. W momencie, gdy w organizmie dzieje się coś złego i hormony są rozregulowane, kobieta może mieć mniej siły na wszystkie podstawowe czynności. Czuje się rozbita, często rozdrażniona. Co więcej, sporo czynności, które na co dzień wcześniej bez problemu wykonywała, mogą nagle stać się wielkim wyzwaniem. Nie dziwne jest więc, że i na zbliżenia seksualne nie ma ochoty, a nawet siły.

Cykl miesięczny – To właśnie w zależności od cyklu zależy to, jak u kobiety wygląda aktualny stan hormonów. W zależności od dnia cyklu kobieta może czuć obniżone lub też przeciwnie podwyższone libido. Wahania takie odbywają się cyklicznie. W pierwszej fazie cyklu, gdy poziom estrogenów jest wysoki, libido również jest na wysokim poziomie. Po owulacji natomiast rośnie progesteron, który libido obniża.

Po porodzie – W czasie ciąży i po porodzie w organizmie kobiety utrzymuje się wysoki poziom prolaktyny. Jest ona odpowiedzialna za wytwarzanie się mleka w piersiach. Hormon ten blokuje owulację, przez co również spada libido i kobieta może nie mieć ochoty na współżycie. Drugi aspekt to kwestia psychiczna. Po porodzie życie kobiety zmienia się bardzo szybko i zostaje ona nagle postawiona w nowej roli. Przez natłok obowiązków, jakimi jest obarczona, jak również brakiem snu z wiadomych przyczyn, libido może również spadać.

Pigułki antykoncepcyjne – Tabletki takie posiadają ogromną ilość hormonów, które mogą obniżać libido. Istnieją co prawda pigułki jednoskładnikowe, które tych hormonów nie posiadają, jednak są one kierowane głównie do kobiet po porodzie, które karmią piersią.

Jak poprawić sytuację, gdy spada libido?

W przypadku jak u mężczyzn z tym problemem lub z problemem z erekcją gdzie wystarczy na przykład Kamagra, tak u kobiet sytuacja jest bardziej skomplikowana. W momencie, gdy czujemy, że libido nagle spada, warto jest wybrać się do lekarza, aby w pierwszej kolejności zbadać poziom poszczególnych hormonów. Dodatkowo można spożywać takie produkty jak na przykład ciemna czekolada lub czerwone wino. W obu przypadkach w składzie znajdują się składniki, które mogą pomóc, aby libido podnieść.

O co chodzi w problemach z erekcją?

Miewamy problemy z seksem.

Kłopoty erekcyjne, obniżone libido czy też przedwczesny wytrysk to naprawdę częste problemy, które występują u mężczyzn. Nie wolna nam ich lekceważyć. Wymagają bowiem fachowej pomocy. A skąd się biorą w ogóle problemy z seksem oraz jak powinniśmy sobie z nimi radzić? Jak leczenie zaburzeń erekcyjnych w ogóle przebiega? Co powinniśmy zrobić w przypadku libido obniżonego? Na pewno odpowiemy sobie na te wszystkie pytania. Do problemów najczęstszych z seksem u mężczyzn należą:

– obniżone libido,

– przedwczesny wytrysk,

– zaburzenia erekcyjne.

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia dysfunkcja erekcji to nic innego jak stała czy też powtarzająca się niemożność utrzymania czy też osiągnięcia wzwodu, który jest wystarczający do aktywności seksualnej. W Polsce problemy erekcyjne dotyczą nawet kilku milionów panów, na świecie także jest to zjawisko powszechnie. Paradoks jednak polega na tym, że w jakiś dziewięćdziesięciu procentach można jeszcze odzyskać seksualną sprawność. Tylko niewielki procent się decyduje na leczenie. Naprawdę jest to paradoks. Warto poznać cztery męskie właśnie problemy z seksem.

Wytrysk przedwczesny…

Dochodzi naprawdę do niego tak szybko, że w ogóle nieumożliwiony jest seks przez oboje z partnerów. Jeśli wytrysk przedwczesny to skutek abstynencji długotrwałej lub bardzo ogromnego podniecenia nie stanowi w ogóle problemu. Gorzej jeśli towarzyszy to absolutnie każdemu zbliżeniu. A skąd w ogóle te kłopoty? Spowodowane one mogą być wrażliwością nadmierną mężczyzny na zewnętrzne bodźce czy też dotyk. Wynikać one mogą z seksualnych doświadczeń młodzieńczego wieku. Chodzi o pospieszny stosunek w miejscu niestosownym czy też w procesu masturbacji w klacie dużego napięcia. A jak sobie w ogóle pomóc? Czasami oczywiście troszkę pomaga prezerwatywa, bo zmniejsza o wiele wrażliwość penisa. Ale zdecydowanie skuteczniejsza jest sama współpraca z partnerką, który gdy się zbliża ejakulacja ściska przez kilka sekund czubek penisa. Gdy zawiodą te metody, to warto pójść do seksuologa. Naprawdę istnieją leki (Viagra, Kamagra) oraz także specjalne techniki, które opóźniają wytrysk.

Jak dochodzi w ogóle do erekcji?

Właśnie pod wpływem bodźców nasz mózg wysyła nerwowe impulsy, które naprawdę powodują rozszerzenie tętnic jak i także napływ do penisa krwi. W wyniku wzrostu ciśnienia w środku członek się znacznie usztywnia. Penis jest zbudowany z jamistych ciał, w których krew zalega napływająca tętnicami. Nie może odpłynąć. Dlaczego? Ponieważ żylny odpływ jest zablokowany (jest uciśnięty przez tętnice powiększone). Zmniejszone chwilowo zainteresowaniem seksem nie musi w ogóle nas niepokoić. Związane może być z zaabsorbowaniem innymi sprawami czy też z przemęczeniem. Problem się pojawia, gdy u dotąd seksualnie aktywnego mężczyzny następuje spadek długotrwały libido. A skąd dokładnie te kłopoty? Seksualność męska napędzana jest oczywiście testosteronem. Od dokładnie dwudziestego pierwszego roku życia ubywa go o pół procent do procenta rocznie. Z czasem zatem erotyczna aktywność znacznie słabnie. Jednak przyczyną być może niedoczynność jąder czy też nadmiar tak zwanej prolaktyny, która blokuje działanie testosteronu. A jak sobie można pomóc? Na pewno wykonać warto badania, które określają doskonale poziom hormonów. Chodzi o właśnie prolaktynę czy też o testosteron. Zadbać musimy także o relaks oraz prowadzić możliwie najzdrowszy tryb życia.

Co seksualną sprawność obniża?

W mniej więcej ośmiu na dziesięć przypadków sprawność seksualna jest obniżana przez: nadciśnienie tętnicze, choroby serca i nerek, miażdżyca, cukrzyca, urazy miednicy, stwardnienie rozsiane, urazy kręgowego rdzenia, zaburzenia neurologiczne, choroby kręgosłupa czy też zaburzenia hormonalne. Sprawność jest także obniżana poprzez niektóre leki. Każdy mężczyzna powinien doskonale. Pomimo seksualnej stymulacji w ogóle nie dochodzi do wzwodu i odbycie seksualnego stosunku nie jest w ogóle możliwe. Każdy sporadycznie może być impotentem. Najczęściej jest to sytuacja po alkoholu. Jednak gdy narasta problem, to musimy poszukać bezpośrednio przyczyny oraz ją usunąć. W związku z tym, że brak seksualnej sprawności niszczy mężczyznę, to możemy mieć do czynienia z tym, że impotencja może być jak najbardziej wynikiem schorzenia jakiegoś bardziej poważnego. A zatem skąd te kłopoty? Najczęściej są one spowodowane zmianami w krwionośnych naczyniach penisa. Może to być nadmiar cukru, miażdżyca. A jak pomóc sobie? Możemy wykonać badania i się leczyć podstawową przyczyną. Po zapoznaniu się ze stanem zdrowia danego mężczyzny, lekarz zapisać może leki, które poprawiają potencję. A jakie to leki? Na przykład może to już być wspomniana Kamagra. Lek ten jest naprawdę bardzo, ale to bardzo popularny. Kamagra cieszy się naprawdę bardzo dużą popularnością. Przed zastosowaniem Kamagry warto zapoznać się z opiniami o Kamagrze. Naprawdę opinie te są niesamowicie pozytywne. Co jak co, ale przekonuje nas to naprawdę bardzo.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]