Choroby

Impotencja psychogenna – problemy z erekcją na tle psychicznym

Psychogenna impotencja, a więc problemy z męską erekcją na psychicznym tle.

Musimy wiedzieć, że zaburzenia potencji wynikać mogą z bardzo różnych przyczyn. Do nich należą czynniki psychicznej natury. W tym musimy wymienić silny stres czy też depresję. A czym impotencja jest jeszcze często uwarunkowana? I jak z nią sobie poradzić? O tym już za chwilę. Kiedy myślimy sobie o organach, które są odpowiedzialne za seksualną witalność, to w pierwszej kolejności na pewno mamy na myśli płciowe narządy. Jednak to przecież mózg naszymi nastrojami steruje. Także steruje nastrojami sypialnianymi. Wszelkie myśli negatywne czy też odczucia łatwo mogą wszelkie starania o satysfakcjonujący i długi stosunek zniweczyć. Psychiczna impotencja jak i także każda inna powoduje dużą frustrację oraz nieudane kolejne stosunki. W związku z tym wyrzekać powinniśmy się tak dużej przyjemnością jaką jest aktywność seksualna? Na pewno nie. Rozwiązaniem dużo bardziej rozsądnym będzie samo znalezienie miejsca, skąd wychodzi zaburzenie. Będzie to krok pierwszy do uporania się z naszym problemem.

Co wiemy o zaburzeniach psychogennych?

Na pewno zaburzenia erekcji psychogenne mają bardzo różne źródła. Do nich z całą pewnością należą:

– wyczerpanie psychiczne,

– stres,

– niepokój,

– zaburzenia lękowe,

– przeżycia ciężkie,

– problemy w związku,

– depresja,

– zaburzenia w samym podejściu do seksu,

– seksualna fobia,

– dosyć silne przekonania zahamowania, religijne,

– dyskomfort, który jest związany z postrzeganiem negatywnym ciała,

– brak pewności siebie,

– doświadczenia traumatyczne bezpośrednio związane z seksem,

– choroby psychiczne, zaburzenia.

Jak wygląda leczenie psychogennej impotencji?

Na pewno nie jest proste zgłoszenie się do lekarza z problemem jakim są zaburzenia na seksualnym tle. Jednak gdy nasz problem w ogóle nie ustępuje, to powinniśmy podjąć decyzję oraz się umówić od razu do psychoterapeuty czy też do seksuologa. Czasami bardzo pomocne się okazują środki doustne, które wspomagają erekcję. Świetny lek to między innymi Kamagra. Kamagra naprawdę świetnie sobie radzi z zaburzeniami erekcyjnymi. Co więcej Kamagra także jest niewątpliwie lekiem bardzo tanim. Czego zatem chcieć więcej? Musimy pamiętać, że poza samym leczeniem psychogennej impotencji także bardzo ważna jest praca nad sobą. Jakieś porady dla mężczyzn z takimi problemami? Na pewno muszą być szczerzy w stu procentach ze swoją partnerką. Także warto się skupić na samej w sobie przyjemności, która płynie z seksu. Pamiętać także musimy o doznaniach, które lubimy. Musimy wiedzieć co nam sprawia zdecydowanie największą satysfakcję. Warto także praktykować intymne kontakty, które bezpośrednio nie są związane ze stosunkiem pełnym. Patrzenie sobie głęboko w oczy, głaskanie oraz przytulanie się czy też masa i intymne rozmowy, na pewno nam pomogą się rozluźnić. Skupimy się na samej przyjemności, która płynie z obcowania z osobą ukochaną. Pozwala nam to także na dowiedzenie się czegoś ciekawego o sobie jak i także o swoim własnym ciele. Postarajmy się także wyzbyć oczekiwań względem samego seksu. Chodzi o to, aby wyrzucić z głowy obrazki oderwane zupełnie od rzeczywistości, które między innymi pochodzą wprost z pornograficznych filmów i nie warto sobie porównywać w żadnym wypadku do innych. Powinniśmy się także nauczyć walczyć ze stresem jak i także uprawiać dużo więcej sportu. Nie od dzisiaj wiadomo, że sport to zdrowie. Obowiązkowo powinniśmy unikać narkotyków jak i także alkoholu. Podczas samych chwil bliskości nie wolno się skupiać tylko na samej erekcji oraz na dążeniu do stosunku. Nie wolno się spieszyć. Musimy każdą chwilą się cieszyć oraz ją celebrować. Zadbajmy także o jakość związku oraz wspólnie ze swoją ukochaną rozwiązywać wszelkie problemy. Także bardzo ważne jest to, aby sobie zdać sprawę, skąd się wzięły zaburzenia erekcji psychogenne. Wówczas sam powrót do normalnej seksualnej aktywności będzie o wiele, wiele łatwiejszy.

Problemy coraz młodszych mężczyzn.

Zaburzenia erekcyjne na pewno zaczynają dotyczyć o dziwo coraz to młodszych osób. Dzieje się tak właśnie ze względu na to, że młodzi mężczyźni od razu żyją w stresie, dokucza im depresja oraz mają wiele innych problemów. Często podążamy ślepo za pieniędzmi nie patrzymy na swoje zdrowie. Co za tym idzie jemy byle jakie jedzenie, nie uprawiamy w ogóle sportu oraz prowadzimy raczej siedzący tryb życia. Do tego wszystkie dochodzą nasze problemy z alkoholem jak i także nasze problemy z paleniem papierosów. Wszelkim używkom powinniśmy powiedzieć stanowcze nie. Mają one olbrzymi wpływ na zaburzenia erekcyjne. Oczywiście chodzi o wpływ negatywny. Tego chcemy przecież uniknąć. Nie możemy jednak zwlekać z pójściem do lekarza. Lekarz ma nam pomóc, a więc musimy mu zaufać. Innego wyjścia na pewno nie mamy. Komuś zaufać trzeba. Pójście do dobrego specjalisty jest już tak naprawdę połową sukcesu. Powinniśmy mieć to na uwadze i wiedzieć, że jak najbardziej musimy być podczas tej wizyty szczerym. Inaczej działamy tylko na swoją niekorzyść.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]