Diety

Jedz na zdrowie potencji

Czym jest potencja?

Satysfakcja z życia seksualnego stanowi dużą rolę w całokształcie życia człowieka. Pod pojęciem potencja kryje się termin oznaczający sprawność do osiągnięcia podniecenia seksualnego, które doprowadza do satysfakcji obie strony biorące udział w stosunku seksualnym. W momencie, gdy u mężczyzny pojawiają się problemy z potencją, wpływa to bardzo mocno na jego samoocenę oraz stabilność psychiczną. W przypadku problemów z potencją, które powszechnie określa się jako zaburzenia erekcji, można działać na wiele sposobów, aby to poprawić. Najczęściej mężczyźni sięgają po produkty, które mają za zadanie pomóc w osiągnięciu erekcji takie jak na przykład tabletki Kamagra.

Potencja, a jedzenie

Nie jest to oczywiste, ale na potencje, bardzo duży wpływ ma jedzenie, czyli to jakie produkty spożywamy. Zdrowa dieta oraz odpowiednio dobrane minerały zawarte w posiłkach, nie pomagają jedynie w zachowaniu zdrowia ogólnego, zachowaniu atrakcyjnego wyglądu, ale też ma duży wpływ na to, jak może układać się życie intymne. Aby poprawić potencję, mężczyzna powinien przyjmować dużo takich minerałów jak na przykład selen, cynk czy argininę.

Jakie produkty pomagają na potencje?

Aby zawsze cieszyć się udanym życiem seksualnym i nie martwić się z problemami z potencją, należy zapoznać się z poniższymi przykładami i stosować w codziennej diecie. Wiadome jest, że aby pomóc w życiu intymnym można sięgnąć po tabletki takiej jak Kamagra, jednak warto też naturalnie wspomagać organizm.

Cynk – Niska zawartość cynku w organizmie i brak spożywania go, może doprowadzić do spadku libido. Ten składnik sprawia, że w organizmie podnosi się testosteron, który ma największy wpływ na stosunki seksualne. Cynk można znaleźć w takich produktach jak na przykład: orzechy, pestki dyni, ryby morskie, owoce morza lub ostrygi.

Witamina D – Dzięki niej wzrasta w organizmie poziom testosteronu. Witamina ta sama naturalnie wzrasta dzięki promieniom słonecznym, dlatego ważne jest, aby w okresie jesiennym oraz zimowym dodatkowo ją suplementować. Znajduje się ona przykładowo w tłustych rybach oraz świeżych wiejskich jajach.

Tyroksyna – Produkowana jest narządach tarczycy. Ma ona za zadanie podnieść siły witalne oraz wpływa na sprawność seksualną. Aby tyroksyna miała szansę się wyprodukować, potrzebne są takie minerały jak witaminy B,C i E, jod, białko czy cholina. Aby pomóc w tym procesie należy spożywać takie produkty jak łosoś lub ciemne pieczywo.

Selen – Ponad połowa tego minerału, jaki znajduje się w organizmie, mieści się w jądrach. Jest to przeciwutleniacz, który ma również za zadanie podnieść odporność organizmy. Znajdziemy go na przykład w podrobach, rybach, skorupiakach, czosnku czy też grzybach.

Jak przygotować dietę, która pomaga w potencji?

Niektórzy z góry zakładają, że układanie takiej diety jest bardzo czasochłonne i trudne. Prawda jest taka, że podstawa to zrozumienie, jakie minerały mają na to wpływ i gdzie można je znaleźć. Okazuje się, że produkty takie są łatwo dostępne i bez najmniejszego problemu można je wkomponować do codziennych posiłków. W momentach, gdy jednak problemy z potencją są dość skomplikowane i sama dieta nie wystarczy, warto jest wspomóc swój organizm i przed planowanych stosunkiem sięgnąć po lek, jakim jest Kamagra.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]