Choroby Intymne

Lekarz od spraw męskich

Do jakiego lekarza udać się z zaburzeniami erekcji?

Mamy naprawdę spory wybór.

Nie da się ukryć, że lekarze, którzy zajmują się diagnozą oraz leczeniem erekcyjnych zaburzeń występują w wielu medycznych specjalnościach. Mamy tak na prawdę na myśli:

– seksuologa,

– urologa,

– kardiologa,

– androloga.

Czasem nawet po dwóch czy też po trzech wizytach w lekarskim gabinecie okazuje się, że naprawdę nasz problem może być rozwiązany. Czasem z problemem tym mężczyzna się borykał od dawien dawna. Warto zatem się skonsultować z lekarzem i omówić swoje zaburzenia w seksualnym życiu. Aż sześćdziesiąt pięć procent mężczyzn, którzy wzmagają się z zaburzeniami erekcyjnymi nie konsultuje tego ze swoim lekarzem. Jest to wniosek naprawdę przykry oraz smutny. Seksualne dysfunkcje wciąż są traktowane niejako temat tabu, a seksualna sprawność to prawdziwy synonim męskości. Sprawia to, że tak niechętnie mężczyźni szukają u specjalistów pomocy oraz nie leczą się wcale. Czasami sięgają po suplementy, które dostępne są bez okazywania recepty. Kupują także preparaty, które są na czarnym rynku sprzedawane. Specyfiki te nie mają działania terapeutycznego, ale także są dużym zagrożeniem dla zdrowia jak i także dla naszego życia. Barierą tutaj bywa nie tylko wstyd, ale także niewiedza. Często mężczyźni się zastanawiają jak lekarz konkretny leczy ich impotencję.

Na początek – lekarz pierwszego kontaktu.

W pierwszej kolejności musimy się podzielić ze swoimi problemami z lekarzem kontaktu pierwszego. On z kolei nam poleci specjalistów, którzy się zajmują problemami z erekcją męską. Sam lekarz właśnie internista może być naprawdę niezmiernie pomocny. Zaburzenia erekcji mogą nawet poprzedzić zawał serca. Zaburzenia erekcji często są również wynikiem stylu życia nieprawidłowego. Zatem jego zmiana przyniesie pożądany efekt. Lekarz właśnie pierwsze kontaktu także zalecić może partnerowi ograniczenie alkoholu, rzucenie palenia, zrzucenie kilogramów czy też zmianę diety. Warto do diety wprowadzić owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, mięso, nabiał oraz ryby. Również zaproponuje zwiększenie fizycznej aktywności. Przynajmniej pół godziny dziennie należy podejmować intensywny ruch. Gdy powyższe zmiany nie pomogą będziemy musieli pomyśleć o lekarstwie farmakologicznym jak na przykład Kamagra.

Urlop – lekarz od męskich spraw.

Schorzeniami układu płciowego oraz moczowego zajmuje się lekarz urolog. Musimy pamiętać, że urologia także leczy przyczyny fizjologiczne impotencji mężczyzn. Wizyta w specjalistycznym gabinecie obejmuje oględziny chorobowych zmian, wywiad lekarski oraz także badania per rectum. Urolog może wykonywać także badanie USG krwionośnych naczyń miednicy, USG jąder, które na pewno będą pomocne w zdiagnozowaniu nieprawidłowego ukrwienia jamistych ciał męskiego prącia. Pacjenci po pięćdziesiątce profilaktycznie powinni umawiać wizyty dwa razy w roku u neurologa. Gdy chcemy bezpłatnie skorzystać z porad urologa, to musimy uzyskać specjalne skierowanie od naszego lekarza pierwszego kontaktu.

 Androlog…

Problemami z erekcją, a także zaburzeniami hormonalnymi z nią związanymi zajmuje się właśnie androlog. Na konsultację z takim lekarzem musimy się umówić gdy mamy zaburzenia w sferze seksualnego życia oraz również gdy:

– mężczyzna ma duże kłopoty z płodnością,

– badania wykazują wynik poniżej normy,

– przebyliśmy zapalne stany,

– mamy obniżony poziom hormonów płciowych,

– byliśmy narażeni na działanie jonizującego promieniowania,

– stosowaliśmy anaboliczne sterydy oraz mamy kłopoty z erekcją

Podczas samej wizyty lekarz na pewno przeprowadzi lekarski wywiad. Do tego także zbada płciowe narządy pacjenta oraz także zleci diagnostyczne badania. W tym oczywiście badania ogólne, USG czy też badania poziomu poszczególnych hormonów. Identycznie jak wyżej, gdy chcemy bezpłatnie z wizyty u urologa skorzystać, to będzie nam potrzebne skierowanie od naszego lekarza.

Lekarz seksuolog

Tak naprawdę to lista wszelkich problemów, z jakimi się możemy zwrócić do lekarza seksuologa jest niezmiernie długa. Między innymi są to: zaburzenia orgazmu, zaburzenia libido, awersja seksualna, brak wytrysku, erekcji oraz także brak przyjemności ze stosunku seksualnego. Seksuolog w przeciwieństwie do innych lekarzy specjalistów nie koncentruje się jedynie na stronie fizjologicznej seksualnego życia człowieka. Do tego także koncentruje się na aspektach psychicznych. Jest to naprawdę istotne. A już szczególnie u mężczyzn młodych cierpiących na zaburzenia erekcyjne, u których znaczna większość kłopotów wynika z psychicznych czynników. W problemie o podłożu psychicznym czysto mechanizm erekcji jest naprawdę blokowany i to bez względu na to czy w ogóle doszło do fizycznych urazów czy też organicznych chorób. Dlatego właśnie brak erekcji wystąpić może nawet u zdrowego czy też u młodego mężczyzny. Okazuje się, że Kamagra wcale nie jest obowiązkowym lekiem. Kamagra powinna być zdecydowanie stosowana w ostateczności. Zapamiętajmy sobie to dokładnie i miejmy to na uwadze. Wówczas nic nas nie zaskoczy.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]