Choroby

Seksualność Polaków 2019

Życie seksualne Polaków – wyniki raportu 2019

Poznajmy szczegóły raportu.

Raport jakim jest “Seksualność Polaków” zawiera dane, które dokładnie charakteryzują seksualne życie Polaków. Wedle informacji zebranych seksualna aktywność spada. Co więcej mniej niż połowa jest ze swojej aktywności seksualnej zadowolona. W powodach najczęstszych aktywności mniejszej wymieniamy:

– przemęczenie,

– stres,

– brak czasu.

Jeszcze w roku 1997 seksualną aktywność deklarowało osiemdziesiąt sześć procent ankietowanych. Dzisiaj ten wynik wynosi siedemdziesiąt sześć procent. Ze swojego seksualnego życia zadowolenie wyraża czterdzieści dwa procent. Najwięcej osób usatysfakcjonowanych znajduje się w wiekowej grupie trzydziestu do czterdziestu dziewięciu lat. Oznacza to, że radością największą z seksu czerpią jednak osoby w wieku średnim. Badania tego typu pozwoliły zauważyć także, że z roku na rok znacznie się obniża wiek seksualnej inicjacji. Głównie dotyczy to kobiet, gdzie średnia wynosi oczywiście ponad osiemnaście lat.

Seksualne życie Polaków

Raport o nazwie “Seksualność Polaków 2017” opracowany został w ramach OPZS (Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego). Samo badanie trwało ponad rok. Od grudnia w roku 2016 do stycznia w roku 2017 na reprezentatywnej ogólnopolskiej grupie dwa i pół tysiąca osób w wieku najmniej osiemnastu lat. Dzięki grupie badawczej naprawdę rozległej było możliwe zaprezentowanie obyczajowości zróżnicowanej seksualnej Polaków, razem z uwzględnieniem poszczególnych wiekowych grup.

Mężczyźni dużo bardziej zadowoleni.

Z raportu także wynika, że z seksualnego życia zadowoleni są bardziej mężczyźni od kobiet. Jest to pięćdziesiąt pięć procent do czterdziestu dziewięciu procent. Seks jednocześnie odgrywa bardzo istotną rolę u czterdziestu procent Polaków dorosłych. Zauważono także, że w samym podejściu do tematyki seksu są widoczne wszelkie między pokoleniowe różnice. Świadczą one także o zmianie obyczajowości wśród wszystkich Polaków. Z badań wynika, że trzydziestolatkowie jak i także czterdziestolatkowie podobni się stali do młodszych kolegów, a więc dwudziestolatków. Są zdecydowanie bardziej zadowoleni z seksualnego życia. Do tego są znacznie bardziej otwarci na różnego rodzaju zachowania niż osoby po pięćdziesiątym roku życia.

Wiek ma bardzo duże znaczenie.

Zadowolenie największe ze swojego seksualnego życia, wyrażają także osoby w wieku średnim. W grupie osób, które mają trzydzieści lat do czterdziestu dziewięciu lat, aż siedemdziesiąt procent osób badanych wyraża satysfakcję ogromną. Osoby w wiek u pięćdziesiąt plus wynosi trzydzieści sześć procent. W grupie osób badanych w przedziale wiekowych osiemnaście do dwadzieścia dziewięć jest zadowolonych lekko ponad pięćdziesiąt ankietowanych. Sondaż także wykazał, że w roku ostatnim siedemdziesiąt sześć procent Polaków w przedziale wiekowym osiemnaście do czterdziestu dziewięciu lat seks uprawiało. W stosunku do roku 20177 wynik ten się zmniejszył o trzy procenty. Bardzo ciekawe jest to, że aż dziesięć procent w stosunku do roku 1997. Te dane świadczą, że z roku na rok liczba osób seks uprawiających znacznie spada. Czas trwania seksualnych kontaktów w grupie osiemnaście do czterdzieści dziewięć lat w ogóle się nie zmienił od roku 2005. Jego długość wynosi jakieś trzynaście do piętnastu minut.Jednak co jest bardzo ważne o jakieś pięć minut skróciła się tak zwana wstępna gra. W roku 2005 wynosiła ona dwadzieścia minut, a w roku 2017 już tylko piętnaście minut.

Antykoncepcyjne metody w Polsce.

W grupie osób powyżej pięćdziesiątego roku życia najczęściej jest wybierana naturalna metoda antykoncepcyjna. Polega ona na obserwowaniu naszego organizmu jak i także obliczaniu płodnych dni. Trzydzieści cztery procent osób ankietowanych zdeklarowało,że korzysta z metod naturalnych antykoncepcji. Z kolei siedemdziesiąt cztery procent osób badanych odpowiedziało, że zastosowuje mechaniczne metody. Chodzi oczywiście o prezerwatywy. Jeśli chodzi o prezerwatywy, to są one bardzo łatwo dostępne, a do tego cena ich jest niska stosunkowo. Trzydzieści dwa procent kobiet w rozrodczym wieku stosuje metodę hormonalną antykoncepcji. Odnotowano z kolei niewielki spadek osób, które się opowiedziały za odbywaniem przerywanego stosunku. Według badań przerywany stosunek dla mężczyzn zwłaszcza jest sytuacją, która powoduje bardzo duży dyskomfort oraz stres. W konsekwencji może prowadzić w przyszłości do erekcyjnych zaburzeń. Zaledwie jakieś trzy procent Polaków zdeklarowało, że zdecydowali się na współżycie z osobą, którą dopiero co się poznało. Trzydzieści osiem procent się zdecydowało na współżycie po kilku randkach. Aż czterdzieści siedem procent uprawia seks dopiero po znajomości znacznie dłuższej. Okazuje się bardzo niepokojący wynik, który dotyczy współżycia, pomimo chęci dwadzieścia cztery procent ankietowanych odpowiedziało się, że współżyło, pomimo tego, że w ogóle na to nie ma ochoty. Opinię taką wyraziło piętnaście procent mężczyzn oraz dwadzieścia osiem procent kobiet.

Wspomagacze w postaci leków.

W postaci leków mężczyźni leczą swoje zaburzenia seksualne. Najczęściej wybierana jest Viagra lub też Kamagra. Kamagra to odpowiednik Viagry, który daje te same efekty, a w rzeczywistości Kamagra jest dużo, dużo tańsza.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]