Diety

Seler naciowy zwiększa popęd płciowy

Czym jest popęd seksualny?

Zacznijmy od podstaw. Czym jest potencja seksualna? W seksuologii oznacza zdolność organizmu to reakcji seksualnych, czyli zdolność mężczyzny do odbycia stosunku płciowego. Jednak warto zastanowić się również, w jaki sposób ten poziom libido u mężczyzn maleje. Stres, życie w ciągłym biegu i niewłaściwa dieta to czynniki, które często wpływają na jakość życia seksualnego i tym samym na popęd seksualny. Palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu oraz brak aktywności fizycznej także nie sprzyjają zwiększeniu potencji. Mężczyźni, którzy często nie mają siły bądź ochoty na seks, widzą rozwiązanie tylko w lekach. Kamagra, viagra – pigułka i po wszystkim, cieszmy się stosunkiem. Warto jednak zastanowić się nad prostszym i tańszym sposobem na zwiększenie potencji, jakim jest odpowiednia dieta.

Co jeść, by mieć chęć?

Mężczyzna, który chce poprawić swoją potencję powinien wzbogacić swoją dietę w produkty bogate w witaminy, argininę, selen, cynk i witaminę D. Cynk usprawnia pracę prostaty, arginina natomiast wspomaga produkcję tlenku azotu, który jest niezbędny do powstania wzwodu. Warzywa i owoce to podstawa.

Argininę znajdziemy w :

●      siemieniu lnianym

●      nasionach słonecznika, sezamie

●      orzechach

Bogatym źródłem cynku są:

●      otręby,

●      orzechy,

●      pełnoziarniste pieczywo,

●      owoce morza.

Bogate w selen są:

●      pestki dyni,

●      ryby,

●      brązowy ryż,

●      chude mięso, np. drób.

Witaminy D znajdziemy najwięcej w :

  • wiejskie jajka
  • tłuste ryby (np. łosoś, śledź, makrela)

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że na potencję bardzo dobre jest kakao, ponieważ substancje w nim zawarte zwiększają ukrwienie penisa tym samym wydłużając czas wzwodu. Przyjemne z pożytecznym, prawda? 🙂

Afrodyzjaki – cudowny lek na potencję

Zastanawialiście się pewnie skąd tytule wziął się seler. Otóż mało kto wie, że pospolity seler jest bardzo silnym afrodyzjakiem. Poza selerem do najpopularniejszych afrodyzjaków należą bulwy kopru włoskiego oraz pietruszka. W diecie można stosować także przyprawy, które zaliczamy do zwiększających potencję. Takie przyprawy to np. imbir oraz gałka muszkatołowa. Warto wspomnieć również o tym, że wiele naturalnych afrodyzjaków są to produkty naturalnie bogate w cynk. Do tej grupy możemy zaliczyć: ostrygi, owoce morza, morskie ryby.

Ruch i zdrowa dieta = zadowolona kobieta

Podsumowując, na popęd seksualny u mężczyzny składa się wiele czynników. Chcąc zatroszczyć się o wysoką potencję seksualną, warto w szczególności zadbać o trzy podstawowe aspekty : sen, aktywność fizyczną i dietę. Panowie, rzućcie palenie, nie żyjcie w ciągłym biegu, odżywiajcie się zdrowo i cieszcie się z wysokiej potencji seksualnej!

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]

Join The Discussion