Diety

Sól – cichy zabójca potencji

Sól jest stosowana jako przyprawa i konserwant. Ukryta w wielu produktach spożywczych, nawet tych, w których się jej zwykle nie spodziewamy. Dobowa dawka soli dla dorosłego człowieka nie powinna przekraczać pięciu gramów, czyli jednej łyżeczki. Jako jednorazowa dawka wydaje się, że do dużo. Jednakże nie zwracając uwagi na to, co jemy uzbieramy taką ilość szybciej, niż nam się wydaje.

Czy sól jest dla nas groźna?

Wydawać by się mogło, że nie. Jeśli nie przekraczamy dobowej dawki zapotrzebowania nie mamy się czego obawiać. Jednakże we współczesnym świecie nikt nie ma czasu na czytanie etykiet. Nie dbamy o swoje zdrowie i żyjemy w szybkim tempie. Sól wywołuje szereg chorób cywilizacyjnych, w tym nadciśnienie tętnicze. To z kolei może niekorzystnie wpływać na potencje. Dlaczego? Przepływ krwi w naczyniach krwionośnych jest zaburzony. Aby doszło do erekcji, drobne naczynia krwionośne znajdujące się w prąciu muszą zostać napełnione krwią. Musi jej napłynąć aż 20 razy więcej, niż gdy penis jest w stanie spoczynku. Wobec tego można wyciągnąć prosty wniosek: sól ma wpływ na potencje. Nazywana jest białą śmiercią. Mówi się tak ze względu na to, jakie powikłania powoduje jej nadmiar. Jednym z nich jest właśnie nadciśnienie.

Jak walczyć z nadciśnieniem?

Nadciśnienie jest obecnie bardzo popularnym schorzeniem prowadzącym do przykrych powikłań, jakimi są udary i zawały. Dlatego w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci. Nie należy podejmować się leczenia na własną rękę. Lekarz dobierze odpowiednie środki farmakologiczne, lub jeśli nadciśnienie jest łagodne zaproponuje stosowanie ziół (takich jak: jemioła, głóg, perz, czy melisa) i unikania sytuacji stresujących.

Jeśli chcemy sami zatroszczyć się o nasze zdrowie i nie doprowadzić do powstawania nadciśnienia, możemy zadbać o prewencje. Jaką jest właśnie unikanie spożywania soli. Możemy zastąpić ją w kuchni dodając jako przyprawy różnorodne zioła. Wtedy wzbogacimy smak naszych potraw, zadbamy o swoje samopoczucie i zwiększymy witalność. U panów dodatkowo brak soli w diecie przyczyni się do polepszenia życia seksualnego i pożegnania problemów z erekcją.

Jednak jeśli problemy z potencją już występują, jak sobie z nimi radzić? Czy są dostępne jakieś środki wspomagające?

Na pomoc przychodzi Kamagra. Lek, którego substancją czynną jest sildenafil. Dostępny bez recepty. O działaniu identycznym jak słynna „niebieska tabletka”. Jej dodatkowym atutem jest również cena. Jednakże nie powinniśmy w tej kwestii przyjmowania środków farmakologicznych działać na własną rękę. Przed użyciem Kamagry, czy innego leku o tym samym działaniu, powinniśmy swój problem skonsultować z lekarzem.

Do jakiego lekarza się udać?

Na pewno pomocny będzie lekarz pierwszego kontakt. Jednak może okazać się, że problem jest poważniejszy. Wtedy zostaniemy skierowani do lekarza specjalisty, takiego jak urolog, czy seksuolog. problem z potencją zwykle jest złożony i ma wpływ na niego wiele czynników – nie tylko fizycznych, ale również w dużej mierze to problem psychiczny. Dlatego ważne jest, aby nie wstydzić się problemu i zawalczyć o udane życie seksualne.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 1 Average: 5]