Seks problemy

Zanikający wzwód podczas stosunku – możliwe przyczyny i środki zaradcze

Czym jest erekcja?

Chociaż brak erekcji podczas stosunku jest jednym z seksualnych zaburzeń najczęstszych u panów, to wydaje się, że w Polsce jest to w dalszym ciągu temat tabu. Szacuje się, że tylko dziesięć procent mężczyzn, którzy cierpią na brak wzwodu odwiedziło specjalistę lekarza, aby się w ogóle dowiedzieć, jak sobie mogą poradzić ze swoim problemem. Erekcja u mężczyzn się pojawia w momencie gdy członek w wyniku dopływu zwiększonego i zmniejszonego odpływu, znacznie sztywnieje i powiększa się znacząco. Jednak zaburzenia erekcji się definiuje jako niezdolność uporczywą do osiągnięcia jak i także utrzymania wzwodu w wystarczającym stopniu do odbycia płciowego stosunku. Jeszcze do 1992 roku był stosowany termin impotencja. Obecnie określenie to nie jest stosowane.

Poznajmy przyczyny.

Gdy zastanawiamy się jak dokładnie utrzymać erekcję, to w pierwszej kolejności powinniśmy wychodzić z poznania przyczyn możliwych samego problemu. Można w ten sposób uzyskać odpowiedzi na pytania o utrzymaniu wzwodu oraz cieszy się także bardzo satysfakcjonującym seksualnym życie. Nie od dzisiaj się uznaje, że etiologia zaburzeń wzwodu jest po prost wieloczynnikowa. Przyczyny możliwe można podzieli na dokładnie dwie grupy. Są to:

– natury fizjologicznej,

– natury psychicznej.

Pamiętać jednak warto, że obie sfery najczęściej razem działają. Wpływają one zwrotnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Świetny przykład to fakt, że wysoki poziom stresu w codziennym życiu wpływa znacznie na sam poziom wydzielania hormonu stresu. Jego stężenie wysokie w krwi prowadzi do zwężania krwionośnych naczyń. Te z kolei odpowiedzialne są za doprowadzenie do prącia krwi. Co się może przyczyniać do braku właśnie wzwodu członka? Na pewno jest to niewydolność nerek, miażdżyca czy też choroby układu naszego krążenia. Przyczynami są także używki, niektóre z leków, choroby związane ze starzeniem organizmu czy też niedobór testosteronu. Nie możemy zapomnieć o wymienieniu takich przyczyn jak problemy emocjonalne, stres czy też psychogenne czynniki.

Jak można wzmocnić wzwód?

Okazuje się, że takie pytanie u niemal każdego mężczyzny się pojawia, u którego opada penis podczas seksualnego stosunku. Niejeden z mężczyzn zastanawia się co w takiej sytuacji z erekcją? Samych możliwości leczenia jest cała masa. Do tego musimy dodać, że zależą one w stopniu największym od samego etiologii problemu. Jeśli kłopot źródło swoje ma w psychicznym zaburzeniu, to najczęściej sposobem rekomendowanym jest psychoterapia. Jej celem głównym jest uświadomienie pacjentów samej istoty problemu oraz pomoże uporać się trudnościami samych w relacji. Jej zadanie to osiągnięcie to to wglądu, jaki związek jest pomiędzy problemem z osiągnięciem poprawnej erekcji, a psychicznymi zaburzeniami, na który dany mężczyzna cierpi. Pamiętać warto, że na kłopoty z odbycie stosunku seksualnego satysfakcjonującego bezpośrednio czasami wypływają wszelkie nieporozumienia w męskich i damskich relacjach. Wówczas należy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy partnerka mnie pociąga? Jakie uczucia łączą nas? Preparaty farmakologiczne (na przykład Kamagra, Viagra), które są dostępne w aptekach służą między innymi wyrównaniu samego poziomy testosteronu. Mogą się one okazać pomocą nieocenioną do znalezienia z sytuacji wyjścia. Problemy erekcyjne jednak nie dotyczą jedynie mężczyzn w wieku zaawansowanym. Mężczyzna młody, który dopiero do rozpoczyna seksualne życie, odczuwać może dużą presję, aby swoją partnerkę zadowolić. Znaczenie duże także ma wizję seksualności wyniesioną z domu. Jeżeli seks w rodzinie był traktowany niczym temat tabu czy też jako zjawisko nieczyste oraz złe, to naprawdę istnieje prawdopodobieństwo wysokie, że mężczyzna, który rozpoczyna współżycie trudności będzie miał z całą akceptacją swojej intymności. Musimy wiedzieć, że warto pokusić się właśnie o wspomniany już lek Kamagra. Jest to lek niezwykle tani oraz daje świetne efekty. Oczywiście Kamagra musi być zapisana przez lekarza. Wynika to z tego, że jest to lek dostępny tylko i wyłącznie za okazaniem recepty. Receptę mogą nam zapiać różni lekarze. Może to być jak najbardziej lekarz rodzinny, seksuolog czy też urolog. Najważniejsze jest to, aby się nie obawiać tej samej wizyty. Wielu mężczyzn krępuje się swojego problemu. Jednak póki nie wybierze się na wizytę lekarską to nie będzie żadnego postępu. Co jak co, ale powinniśmy zrobić krok w przód. Oczywiście o naszych problemach powinna także wiedzieć nasza partnerka. Wsparcie partnerki jest nieocenione. Naprawdę jest bardzo, ale to bardzo ważne. Nie może być przecież tak, że staramy się z tymi problemami uporać samodzielnie. W wypadku zaburzeń erekcyjnych nie jesteśmy tego w stanie w pojedynkę naprawić. Musimy mieć wsparcie ze strony swojej partnerki, a ze strony lekarskiej powinniśmy mieć profesjonalną opiekę. Co jak co, ale jest to naprawdę niesamowicie ważne. Lekarz, partnerka oraz Kamagra to trójkąt czynników, które poratują naszą erekcję.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Total: 0 Average: 0]